Departament de la Presidència > INEFC > Observatori Català de l'Esport
>
Inici > L'Observatori > Organitzacions i espais > Espais de pràctica
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions

Dotació i dèficit d'instal·lacions de la xarxa bàsica segons tipus i àmbit territorial.

Dades:
Any: 2015
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
Font: Observatori Català de l'Esport, 2016; a partir de Consell Català de l'Esport, 2016
Any: 2015
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
POL: Pistes poliesportives2880992912909
SAL: Sales esportives139194.6805.41471
CAM: Camps poliesportius79894.3485.7846
PAV: Pavellons poliesportius773908610859
PCO: Piscines cobertes260816119321
ATL: Camps d'atletisme7272.72727.399
Total617494.93315.16505
Font: Observatori Català de l'Esport, 2016; a partir de Consell Català de l'Esport, 2016
Any: 2015
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
Font: Observatori Català de l'Esport, 2016; a partir de Consell Català de l'Esport, 2016
Any: 2015
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
Àmbit Metropolità307694.71735.33249
Comarques Gironines76594.9415.1806
Camp de Tarragona49795.6234.4520
Comarques Centrals51295.9224.1534
Ponent46596.1193.9484
Alt Pirineu i Aran12689.41510.6141
Terres de l'Ebre24495.3124.7256
Penedès48995265515
Total617494.93315.16505
Font: Observatori Català de l'Esport, 2016; a partir de Consell Català de l'Esport, 2016
Any: 2014
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2015
Any: 2014
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
POL: Pistes poliesportives288498.7371.32921
SAL: Sales esportives137894.4825.61460
CAM: Camps poliesportius80094.2495.8849
PAV: Pavellons poliesportius76489.68910.4853
PCO: Piscines cobertes25680.36319.7319
ATL: Camps d'atletisme7272.72727.399
Total615494.73475.36501
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2015
Any: 2014
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2015
Any: 2014
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
Àmbit Metropolità331294.41985.63510
Comarques Gironines76194.5445.5805
Camp de Tarragona60295.3304.7632
Comarques Centrals64295.7294.3671
Ponent46696.1193.9485
Alt Pirineu i Aran12689.41510.6141
Terres de l'Ebre24595.3124.7257
Total615494.73475.36501
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2015
Any: 2013
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2014
Any: 2013
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
POL: Pistes poliesportives286698.7391.32905
SAL: Sales esportives131293.2966.81408
CAM: Camps poliesportius81194526863
PAV: Pavellons poliesportius74088.89311.2833
PCO: Piscines cobertes25480.46219.6316
ATL: Camps d'atletisme6971.12828.997
Total605294.23705.86422
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2014
Any: 2013
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2014
Any: 2013
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
Àmbit Metropolità33259421463539
Comarques Gironines72694.2455.8771
Camp de Tarragona59294.7335.3625
Comarques Centrals60295.4294.6631
Ponent45696194475
Alt Pirineu i Aran12088.91511.1135
Terres de l'Ebre23193.9156.1246
Total605294.23705.86422
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de Consell Català de l'Esport, 2014
Any: 2012
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
Font: Observatori Català de l'Esport, 2013; a partir de Consell Català de l'Esport, 2013
Any: 2012
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
POL: Pistes poliesportives289398.6411.42934
SAL: Sales esportives129292.71017.31393
CAM: Camps poliesportius81193.6556.4866
PAV: Pavellons poliesportius73888.89311.2831
PCO: Piscines cobertes252806320315
ATL: Camps d'atletisme6971.12828.997
Total605594.13815.96436
Font: Observatori Català de l'Esport, 2013; a partir de Consell Català de l'Esport, 2013
Any: 2012
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
Font: Observatori Català de l'Esport, 2013; a partir de Consell Català de l'Esport, 2013
Any: 2012
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
Àmbit Metropolità332893.82216.23549
Comarques Gironines72494466770
Camp de Tarragona59294.7335.3625
Comarques Centrals60395325635
Ponent45696194475
Alt Pirineu i Aran12088.91511.1135
Terres de l'Ebre23293.9156.1247
Total605594.13815.96436
Font: Observatori Català de l'Esport, 2013; a partir de Consell Català de l'Esport, 2013
Any: 2011
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
Font: Observatori Català de l'Esport, 2012; a partir de Consell Català de l'Esport, 2012
Any: 2011
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
POL: Pistes poliesportives287898.5451.52923
SAL: Sales esportives124291.71138.31355
CAM: Camps poliesportius81493.1606.9874
PAV: Pavellons poliesportius71286.311313.7825
PCO: Piscines cobertes24778.96621.1313
ATL: Camps d'atletisme6761.54238.5109
Total596093.14396.96399
Font: Observatori Català de l'Esport, 2012; a partir de Consell Català de l'Esport, 2012
Any: 2011
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
Font: Observatori Català de l'Esport, 2012; a partir de Consell Català de l'Esport, 2012
Any: 2011
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
Àmbit Metropolità328192.82557.23536
Comarques Gironines71192.9547.1765
Camp de Tarragona56493.8376.2601
Comarques Centrals59894.5355.5633
Ponent46195.2234.8484
Alt Pirineu i Aran120871813138
Terres de l'Ebre22593177242
Total596093.14396.96399
Font: Observatori Català de l'Esport, 2012; a partir de Consell Català de l'Esport, 2012
Any: 2008
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
Font: Observatori Català de l'Esport, 2009; a partir de Consell Català de l'Esport, 2009
Any: 2008
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Tipus d'espai
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
POL: Pistes poliesportives288698.2541.82940
SAL: Sales esportives119289.813510.21327
CAM: Camps poliesportius83392.1717.9904
PAV: Pavellons poliesportius67983.913016.1809
PCO: Piscines cobertes23876.87223.2310
ATL: Camps d'atletisme7061.44438.6114
Total589892.15067.96404
Font: Observatori Català de l'Esport, 2009; a partir de Consell Català de l'Esport, 2009
Any: 2008
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
Font: Observatori Català de l'Esport, 2009; a partir de Consell Català de l'Esport, 2009
Any: 2008
Dotació de la xarxa bàsica d'instal·lacions
Àmbit territorial
ExistentsDèficitTotal
n%n%n
Àmbit Metropolità326191.92878.13548
Comarques Gironines70092.2597.8759
Camp de Tarragona55592.2477.8602
Comarques Centrals58892.7467.3634
Ponent45994.6265.4485
Alt Pirineu i Aran11284.82015.2132
Terres de l'Ebre22391.4218.6244
Total589892.15067.96404
Font: Observatori Català de l'Esport, 2009; a partir de Consell Català de l'Esport, 2009