Departament de la Presidència > INEFC > Observatori Català de l'Esport
>
Inici > L'Observatori > Hàbits esportius > Pràctica universitària
Participació als campionats universitaris

Nombre d’estudiants participants als campionats de Catalunya i d’Espanya Universitaris.

Dades:
Any: 2018-2019
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'EspanyaCampionats d'Europa
n%n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona137320.17114.9254.9
Universitat de Barcelona132919.4516534.663938.24
Universitat de Girona4376.4316.51109.8
Universitat de Lleida3685.39408.42322.55
Universitat Oberta de Catalunya691.0171.4732.94
Universitat Politècnica de Catalunya124518.22316.5187.84
Universitat Pompeu Fabra69110.11367.5600
Universitat Rovira i Virgili1452.12214.4121.96
Universitat Abat Oliba CEU841.2340.8421.96
Universitat Internacional de Catalunya3465.0681.6832.94
Universitat Ramon Llull3735.46387.9843.92
Universitat de Vic3725.44245.0432.94
Total6832476102
Font: Observatori Català de l'Esport, 2019; a partir de les universitats corresponents, 2019.
Any: 2018-2019
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'EspanyaCampionats d'Europa
Homes DonesTotalHomes DonesTotal Homes DonesTotal 
n%n%nn%n%nn%n%n
UAB61344.6576055.3513733447.893752.11713602405
UB68851.7764148.2313295533.3311066.671651846.152153.8539
UdG27362.4716437.534372064.521135.483133077010
UdG22861.9614038.043682972.51127.540730.431669.5723
UOC5376.811623.1969571.43228.577266.67133.333
UPC94275.6630324.3412452477.42722.58314504508
UPF37954.8531245.156911541.672158.333600000
URV10270.344329.661451571.43628.57212100002
UAO5869.052630.958425025040021002
UIC20358.6714341.33346562.5337.58266.67133.333
URL20655.2316744.773733181.58718.42383751254
UVic20755.6516544.353722395.8314.1724266.67133.333
Total395257.85288042.15683225854.2021845.804764645.105654.90102
Font: Observatori Català de l'Esport, 2019; a partir de les universitats corresponents, 2019.
Any: 2017-2018
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona107216.045010.44
Universitat de Barcelona146421.9117536.53
Universitat de Girona3855.765010.44
Universitat de Lleida3965.935511.48
Universitat Oberta de Catalunya600.9122.51
Universitat Politècnica de Catalunya109616.4326.68
Universitat Pompeu Fabra77511.6408.35
Universitat Rovira i Virgili4306.4420.42
Universitat Abat Oliba CEU841.2600
Universitat Internacional de Catalunya1832.7440.84
Universitat Ramon Llull4126.17479.81
Universitat de Vic3254.86122.51
Total6682479
Font: Observatori Català de l'Esport, 2019; a partir de les universitats corresponents, 2018.
Any: 2017-2018
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes DonesTotalHomes DonesTotal 
n%n%nn%n%n
Universitat Autònoma de Barcelona58554.5748745.4310723570153050
Universitat de Barcelona77452.8769047.1314649654.867945.14175
Universitat de Girona23360.5215239.483853060204050
Universitat de Lleida18947.7320752.273961323.644276.3655
Universitat Oberta de Catalunya4676.671423.3360758.33541.6712
Universitat Politècnica de Catalunya87780.0221919.981096247582532
Universitat Pompeu Fabra42154.3235445.68775512.53587.540
Universitat Rovira i Virgili24256.2818843.724301501502
Universitat Abat Oliba CEU5869.052630.958400000
Universitat Internacional de Catalunya10054.648345.361833751254
Universitat Ramon Llull22955.5818344.424124085.11714.8947
Universitat de Vic18657.2313942.7732565065012
Total394058.96274241.04668226054.2821945.72479
Font: Observatori Català de l'Esport, 2019; a partir de les universitats corresponents, 2018.
Any: 2016-2017
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona3606.88358.03
Universitat de Barcelona130024.8514130.34
Universitat de Girona4117.867016.06
Universitat de Lleida2214.22327.34
Universitat Oberta de Catalunya691.3251.15
Universitat Politècnica de Catalunya85816.4194.36
Universitat Pompeu Fabra70313.44368.26
Universitat Rovira i Virgili2184.17286.42
Universitat Abat Oliba CEU----
Universitat Internacional de Catalunya3466.1620.46
Universitat Ramon Llull4127.88296.65
Universitat de Vic3336.37398.94
Total5231436

* Dades de la Universitat Abat Oliva no disponibles

Font: Observatori Català de l'Esport, 2018; a partir de les universitats corresponents, 2017.
Any: 2016-2017
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes DonesTotalHomes DonesTotal 
n%n%nn%n%n
Universitat Autònoma de Barcelona20356.3915743.613602262.861337.1435
Universitat de Barcelona69253.2360846.7713006243.977956.03141
Universitat de Girona20349.3920950.854113347.143752.8670
Universitat de Lleida12958.379241.632211959.381340.6332
Universitat Oberta de Catalunya5072.461826.09692403605
Universitat Politècnica de Catalunya65376.1120523.898581473.68526.3219
Universitat Pompeu Fabra36451.7833948.227031541.672158.3336
Universitat Rovira i Virgili14466.067433.942182382.14517.8628
Universitat Abat Oliba CEU- - - - -- - - - -
Universitat Internacional de Catalunya18954.6215745.383461501502
Universitat Ramon Llull23958.0117341.994121034.481965.5229
Universitat de Vic18756.1614643.843332051.281948.7239
Total303521785231221202436

* Dades de la Universitat Abat Oliva no disponibles

Font: Observatori Català de l'Esport, 2018; a partir de les universitats corresponents, 2017.
Any: 2015-2016
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona2985.58286.68
Universitat de Barcelona130224.3614133.65
Universitat de Girona4348.126615.75
Universitat de Lleida3797.09378.83
Universitat Oberta de Catalunya541.0151.19
Universitat Politècnica de Catalunya82115.364510.74
Universitat Pompeu Fabra68712.86409.55
Universitat Rovira i Virgili2795.22122.86
Universitat Abat Oliba CEU----
Universitat Internacional de Catalunya2965.5410.24
Universitat Ramon Llull4288.0192.15
Universitat de Vic3666.85358.35
Total5344419

*Dades de la Universitat Abat Oliva  no disponibles.

Font: Observatori Català de l'Esport, 2018; a partir de les universitats corresponents, 2017.
Any: 2015-2016
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes %Dones%TotalHomes %Dones%Total 
Universitat Autònoma de Barcelona15150.6714749.332981760.711139.2928
Universitat de Barcelona64349.3965950.6113026243.977956.03141
Universitat de Girona23153.2320346.774342740.913959.0966
Universitat de Lleida25567.2812432.723793286.49513.5137
Universitat Oberta de Catalunya4175.931324.07543602405
Universitat Politècnica de Catalunya63176.8619023.148213782.22817.7845
Universitat Pompeu Fabra36853.5731946.436871947.52152.540
Universitat Rovira i Virgili16659.511340.5279541.67758.3312
Universitat Abat Oliba CEU - - - - - - - - - -
Universitat Internacional de Catalunya15552.3614147.642961100001
Universitat Ramon Llull24156.3118743.69428888.89111.119
Universitat de Vic21558.7415141.263662262.861337.1435
Total309722475344233186419

*Dades de la Universitat Abat Oliva no disponibles.

Font: Observatori Català de l'Esport, 2018; a partir de les universitats corresponents, 2017.
Any: 2014-2015
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona1925.84215.29
Universitat de Barcelona3209.747719.4
Universitat de Girona43413.216616.62
Universitat de Lleida2627.97369.07
Universitat Oberta de Catalunya----
Universitat Politècnica de Catalunya64819.72358.82
Universitat Pompeu Fabra67920.664711.84
Universitat Rovira i Virgili2367.18266.55
Universitat Abat Oliba CEU----
Universitat Internacional de Catalunya932.8300
Universitat Ramon Llull1765.364110.33
Universitat de Vic2467.494812.09
Total3286100397100

* Dades de la Universitat Abat Oliva i la Universitat Oberta de Catalunya no disponibles

Font: Observatori Català de l'Esport, 2016; a partir de les universitats corresponents, 2016
Any: 2014-2015
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes %Dones%TotalHomes %Dones%Total 
Universitat Autònoma de Barcelona11057.298242.711921571.43628.5721
Universitat de Barcelona19159.6912940.313203748.054051.9577
Universitat de Girona23153.2320346.774342740.913959.0966
Universitat de Lleida15258.0211041.982622963.041736.9646
Universitat Oberta de Catalunya----------
Universitat Politècnica de Catalunya56887.658012.356483085.71514.2935
Universitat Pompeu Fabra35752.5832247.426792655.322144.6847
Universitat Rovira i Virgili12653.3911046.61236623.082076.9226
Universitat Abat Oliba CEU----------
Universitat Internacional de Catalunya6772.042729.039300000
Universitat Ramon Llull11464.776235.231763892.6837.3241
Universitat de Vic13454.4711245.532463470.831429.1748
Total20501237242165407

* Dades de la Universitat Abat Oliva i la Universitat Oberta de Catalunya no disponibles

Font: Observatori Català de l'Esport, 2016; a partir de les universitats corresponents, 2016
Any: 2013-2014
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona2358.6112.8
Universitat de Barcelona31611.68320.9
Universitat de Girona36013.28020.1
Universitat de Lleida29410.84511.3
Universitat Oberta de Catalunya1134.241
Universitat Politècnica de Catalunya33912.54711.8
Universitat Pompeu Fabra39814.65714.3
Universitat Rovira i Virgili1766.582
Universitat Abat Oliba CEU----
Universitat Internacional de Catalunya----
Universitat Ramon Llull272104310.8
Universitat de Vic2147.9205
Total2717100,0398100,0

* Dades de la Universitat Abat Oliva i la Universitat Internacional de Catalunya no disponibles

Font: Observatori Català de l'Esport, 2015; a partir de les universitats corresponents, 2015
Any: 2013-2014
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes %Dones%TotalHomes %Dones%Total 
Universitat Autònoma de Barcelona15565.968034.04235763.64436.3611
Universitat de Barcelona18458.2313241.773164655.423744.5883
Universitat de Girona22361.9413738.063604050405080
Universitat de Lleida17358.8412141.16294920368045
Universitat Oberta de Catalunya9684.961715.041134100004
Universitat Politècnica de Catalunya27179.946820.063392961.71838.347
Universitat Pompeu Fabra24060.315839.73981221.054578.9557
Universitat Rovira i Virgili10157.397542.61176562.5337.58
Universitat Abat Oliba CEU----------
Universitat Internacional de Catalunya----------
Universitat Ramon Llull18066.189233.822723581.4818.643
Universitat de Vic13864.497635.51214201000020
Total1761956207191398

* Dades de la Universitat Abat Oliva i la Universitat Internacional de Catalunya no disponibles

Font: Observatori Català de l'Esport, 2015; a partir de les universitats corresponents, 2015
Any: 2012-2013
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona29311.761.3
Universitat de Barcelona2449.712628.1
Universitat de Girona326137917.6
Universitat de Lleida2329.34610.2
Universitat Oberta de Catalunya1034.130.7
Universitat Politècnica de Catalunya1807.2153.3
Universitat Pompeu Fabra325135211.6
Universitat Rovira i Virgili1847.3122.7
Universitat Abat Oliba CEU----
Universitat Internacional de Catalunya622.5--
Universitat Ramon Llull27410.98318.5
Universitat de Vic28511.4276
Total2508100,0449100,0
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de les universitats corresponents, 2014
Any: 2012-2013
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes %Dones%TotalHomes %Dones%Total 
Universitat Autònoma de Barcelona16456,012944,0293233,3466,76
Universitat de Barcelona14157,810342,22445946,86753,2126
Universitat de Girona20061,312638,73263341,84658,279
Universitat de Lleida11850,911449,12321226,13473,946
Universitat Oberta de Catalunya8178,62221,41033100,000,03
Universitat Politècnica de Catalunya15686,72413,31801493,316,715
Universitat Pompeu Fabra16149,516450,53253669,21630,852
Universitat Rovira i Virgili12266,36233,718412100,000,012
Universitat Abat Oliba CEU----------
Universitat Internacional de Catalunya4877,41422,662-----
Universitat Ramon Llull17865,09635,02745060.23339.883
Universitat de Vic18464,610135,42852177,8622,227
Total1553955242207
Font: Observatori Català de l'Esport, 2014; a partir de les universitats corresponents, 2014
Any: 2011-2012
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona36611.9366.7
Universitat de Barcelona4931613424.8
Universitat de Girona31010.16612.2
Universitat de Lleida31910.48615.9
Universitat Oberta de Catalunya----
Universitat Politècnica de Catalunya35611.6468.5
Universitat Pompeu Fabra33210.8285.2
Universitat Rovira i Virgili2217.2254.6
Universitat Abat Oliba CEU250.830.6
Universitat Internacional de Catalunya1946.3--
Universitat Ramon Llull2367.76111.3
Universitat de Vic2217.25610.4
Total3073100541100
Font: Observatori Català de l'Esport, 2013; a partir de les universitats corresponents, 2013
Any: 2011-2012
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes %Dones%TotalHomes %Dones%Total 
Universitat Autònoma de Barcelona19453,017247,03662055,61644,436
Universitat de Barcelona31864,517535,54936145,57354,5134
Universitat de Girona23776,57323,53104466,72233,366
Universitat de Lleida21667,710332,33193540,75159,386
Universitat Oberta de Catalunya----------
Universitat Politècnica de Catalunya30886,54813,53563269,61430,446
Universitat Pompeu Fabra20260,813039,23321864,31035,728
Universitat Rovira i Virgili15871,56328,52211976,0624,025
Universitat Abat Oliba CEU2288,0312,025133,3266,73
Universitat Internacional de Catalunya11860,87639,2194-----
Universitat Ramon Llull15967,47732,62363862,32337,761
Universitat de Vic13259,78940,32213562.52137.556
Total20641009303238
Font: Observatori Català de l'Esport, 2013; a partir de les universitats corresponents, 2013
Any: 2010-2011
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Autònoma de Barcelona2238517.6
Universitat de Barcelona58320.927941.8
Universitat de Girona34812.5669.9
Universitat de Lleida363136710
Universitat Oberta de Catalunya----
Universitat Politècnica de Catalunya43215.59113.6
Universitat Pompeu Fabra38913.96810.2
Universitat Rovira i Virgili1585.7152.2
Universitat Abat Oliba CEU----
Universitat Internacional de Catalunya692.5--
Universitat Ramon Llull----
Universitat de Vic2278.1314.6
Total2792100,0668100,0
Font: Observatori Català de l'Esport, 2012; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2012.
Any: 2010-2011
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes %Dones%TotalHomes %Dones%Total 
Universitat Autònoma de Barcelona13359,69040,42232039,23160,851
Universitat de Barcelona34058,324341,758315354,812645,2279
Universitat de Girona24971,69928,43483857,62842,466
Universitat de Lleida23263,913136,13632131,34668,767
Universitat Oberta de Catalunya----------
Universitat Politècnica de Catalunya31272,212027,84325560,43639,691
Universitat Pompeu Fabra24563,014437,03891522,15378,068
Universitat Rovira i Virgili10969,04931,01581280,0320,015
Universitat Abat Oliba CEU----------
Universitat Internacional de Catalunya6087,0913,069-----
Universitat Ramon Llull----------
Universitat de Vic16472,26327,82271032,32167,731
Total1844948324344
Font: Observatori Català de l'Esport, 2012; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2012
Any: 2009-2010
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Total%Total %
Universitat Autònoma de Barcelona2488.4558.8
Universitat de Barcelona53718.219330.9
Universitat de Girona31310.67411.9
Universitat de Lleida42414.4599.5
Universitat Oberta de Catalunya--30.5
Universitat Politècnica de Catalunya43614.88313.3
Universitat Pompeu Fabra30810.4487.7
Universitat Rovira i Virgili1836.2375.9
Universitat Abat Oliba CEU70.210.2
Universitat Internacional de Catalunya993.410.2
Universitat Ramon Llull1555.3406.4
Universitat de Vic2388.1304.8
Total2948100,0624100,0
Font: Observatori Català de l'Esport, 2011; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2011.
Any: 2009-2010
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes %Dones%TotalHomes %Dones%Total 
Universitat Autònoma de Barcelona21285,53614,52481221,84378,255
Universitat de Barcelona31859,221940,85379549,29850,8193
Universitat de Girona21568,79831,33134966,22533,874
Universitat de Lleida22352,620147,44243762,72237,359
Universitat Oberta de Catalunya- -- --133,3266,73
Universitat Politècnica de Catalunya6515,037185,14366780,71619,383
Universitat Pompeu Fabra18158,812741,23081020,83879,248
Universitat Rovira i Virgili11060,17339,91832054,11745,937
Universitat Abat Oliba CEU7100,000,071100,000,01
Universitat Internacional de Catalunya1818,28181,89900,01100,01
Universitat Ramon Llull11071,04529,01552357.51742,540
Universitat de Vic13556,710343,32381136,71963,330
Total15941354326298
Font: Observatori Català de l'Esport, 2011; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2011.
Any: 2008-2009
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Abat Oliva--10.2
UAB. Servei d'activitat física2489.6386.7
UB. Esports UB53720.818532.7
UdG. Servei d'esports38414.97012.4
UdL. Servei d'esports28010.96812
UIC. Servei d'esports501.940.7
UOC. Universitat Oberta de Catalunya210.830.5
UPC. Univers. Servei d'activitats socials463188114.3
UPF. Servei d'esports37814.7305.3
URL. Servei d'esports--376.5
URV. Oficina de l'esport2158.3244.2
UVic. Servei d'esports--254.4
Total2576100,0566100,0
Font: Observatori Català de l'Esport, 2010; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2009
Any: 2008-2009
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes%Dones%TotalHomes%Dones%Total
Universitat Abat Oliva-----1100001
UAB Servei d'activitat física21285.53614.52482463.21436.838
UB Esports UB31859.221940.85378545.910054.1185
UdG Servei d'esports28072.910427.13843752.93347.170
UdL Servei d'esports16659.311440.72803551.53348.568
UIC Servei d'esports30602040500041004
UOC Universitat Oberta de Catalunya1571.4628.6210031003
UPC Univers Servei d'activitats socials37180.19219.94635567.92632.181
UPF Servei d'esports15139.922760.13781240186030
URL Servei d'esports-----2156.81643.237
URV Oficina de l'esport11051.210548.82151666.7833.324
UVic Servei d'esports-----832176825
Total1653923294272
Font: Observatori Català de l'Esport, 2010; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2009.
Any: 2007-2008
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Abat Oliva40.3--
UAB. Servei d'activitat física15211.2243.7
UB. Esports UB2441821934.1
UdG. Servei d'esports28020.76610.3
UdL. Servei d'esports26619.78112.6
UIC. Servei d'esports332.420.3
UOC. Universitat Oberta de Catalunya120.871
UPC. Univers. Servei d'activitats socials14810.99214.3
UPF. Servei d'esports735.4406.2
URL. Servei d'esports423.1223.4
URV. Oficina de l'esport584.3578.9
UVic. Servei d'esports413325
Total1353100,0642100,0
Font: Observatori Català de l'Esport, 2009; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2008.
Any: 2007-2008
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes%Dones%TotalHomes%Dones%Total
Universitat Abat Oliva3751254-----
UAB Servei d'activitat física9361.25938.8152241000024
UB Esports UB1616683342441054811452.1219
UdG Servei d'esports20874.37225.72803147355366
UdL Servei d'esports16562101382664150.64049.481
UIC Servei d'esports2163.61236.4330021002
UOC Universitat Oberta de Catalunya866.7433.312342.9457.17
UPC Univers Servei d'activitats socials11980.42919.61487783.71516.392
UPF Servei d'esports4967.12432.9733587.5512.540
URL Servei d'esports3276.21023.842-----
URV Oficina de l'esport3560.32339.7584945.45954.6108
UVic Servei d'esports3278.192241247582532
Total926427389282
Font: Observatori Català de l'Esport, 2009; a partir de les universitats corresponents i el Consejo Superior de Deportes, 2008.
Any: 2006-2007
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
Universitat Abat Oliva170.6--
UAB. Servei d'activitat física2408.7618.4
UB. Esports UB53119.323331.9
UdG. Servei d'esports31111.38111.1
UdL. Servei d'esports34712.68411.5
UIC. Servei d'esports471.760.8
Universitat Oberta de Catalunya180.620.3
UPC. Univers. Servei d'activitats socials38914.111215.3
UPF. Servei d'esports2318.4456.2
URL. Servei d'esports28810.4223
URV. Oficina de l'esport1385577.8
UVic. Servei d'esports2017.3273.7
Total2758100,0730100,0
Font: Observatori Català de l'Esport, 2008; a partir de les universitats corresponents.
Any: 2006-2007
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes%Dones%TotalHomes%Dones%Total
Universitat Abat Oliva1376.5423.517-----
UAB. Servei d'activitat física13656.710443.32403150.83049.261
UB. Esports UB34264.418935.653113959.79440.3233
UdG. Servei d'esports2277384273115669.12530.981
UdL. Servei d'esports21862.812937.23475869.1263184
UIC. Servei d'esports3778.71021.347466.7233.36
Universitat Oberta de Catalunya1477.8422.2181501502
UPC. Univers. Servei d'activitats socials30377.98622.13898172.33127.7112
UPF. Servei d'esports14361.98838.12312555.62044.445
URL. Servei d'esports17259.711640.3288627.31672.722
URV. Oficina de l'esport6748.67151.41383256.12543.957
UVic. Servei d'esports12562.27637.8201725.92074.127
Total1797961440290
Font: Observatori Català de l'Esport, 2008; a partir de les universitats corresponents.
Any: 2005-2006
Participació als campionats universitaris
Dades generals
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
n%n%
UAB. Servei d'activitat física1948.8609.7
UB. Esports UB5722626542.9
UdG. Servei d'esports31414.39515.4
UdL. Servei d'esports23210.57712.5
UIC. Servei d'esports67320.3
UPC. Univers. Servei d'activitats socials49022.3477.6
UPF. Servei d'esports1908.6355.7
URV. Oficina de l'esport1426.5376
Total2201100,0618100,0
Font: Observatori Català de l'Esport, 2007; a partir de les universitats corresponents
Any: 2005-2006
Participació als campionats universitaris
Sexe
Serveis d'esportsCampionats de CatalunyaCampionats d'Espanya
Homes%Dones%TotalHomes%Dones%Total
UAB. Servei d'activitat física13368,66131,41942846,73253,360
UB. Esports UB30653,526646,557213852,112747,9265
UdL. Servei d'esports15868,17431,92324761,03039,077
UIC. Servei d'esports5379,11420,967150,0150,02
UPC. Univers. Servei d'activitats socials37576,511523,54902451,12348,947
URV. Oficina de l'esport9566,94733,11422670,31129,737
Total1120577264224
Font: Observatori Català de l'Esport, 2007; a partir de les universitats corresponents